Registrace domén a webhosting Registrace domén a webhosting

Kam s tou prezentací...

Aby jste si mohli pořídit vlastní prezentaci dostupnou na Internetu je nutné využít technologoie, které se nazývá WebServer. Tento server není nic jiného než program, který běží na nějakém počítači - serveru, který je stále připojen do Internetu. V případě, že někdo z Internetu napíše do svého browseru (prohlížeče) například http://www.mir.cz proběhne následující sled operací.

  1. Přeloží se jmenný název umístění www prezentace podle domény 2. řádu (mir.cz) na tzv. IP adresu (195.146.111.100), čímž váš browser obdrží údaj, který říká s kterým IP číslem počítače - serveru se má spojit. O toto přeložení se stará DNS server, o kterém si řekneme něco příště. Můžeme v tom sledat podobu s klasickým telefonním seznamem, kde nejprve vyberete osobu se kterou se chcete spojit a poté vytočíte její dané číslo.
  2. Počítač - server s obdrženou IP adresou rozezná, že některý z klientů něco potřebuje (podle celé adresy) a zašle do browseru patřičné soubory v html tvaru.
  3. Uvedený proces proběhne velmi rychle a vám se zobrazí požadovaná stránka www prezentace.

Uvedený server není nutné vlastnit a je možné si ho pronajmout jako celý počítač - server, nebo pouze jeho část.

adresa www prezentace se liší podle toho, zda vlastníte doménu 2. řádu či nikoliv

Domain

a) http://www.mirnet.cz/razitka - typ této adresy říká, že máte pronajatou část prostoru pod doménou 2. řádu (mirnet.cz). Takto poměrně jednoduchý zápis se liší podle společnosti, které prostor pronajímá a může být velmi dlouhá a nesrozumitelná, natož dobře zapamatovatelná (např.: http://www.xoom.com/public/0112345/free/razitka).

b) http://razitka.mirnet.cz - adresa s využítím domény tzv. 3.řádu. Poměrně jednoduchá adresa, ale i tak méně zapamatovatelná, především bez možnosti odvození od známých skutečností o dané firmě, osobě nebo systému a její prezentaci.

c) http://www.razitka.cz - použití adresy domény 2. řádu (razitka.cz). Nejjednodušší a prestižní typ adresace. Velmi jednoduše se zapamatuje (vetšinou se jedná o název firmy, jméno osoby, název služeb nebo výrobků, které se prezentují...). Velmi rychle se dá odvodit a proto člověk, který hledá informace si replicas de relojes españa ji nemusí ve skutečnosti ani pamatovat:

Příklad http://www.drupol.cz

  • www - typ požadované služby (téměř vždy takto začíná)
  • drupol - název společnosti
  • cz - domény 1. řádu - v našem případě značí Česko

Všechny tři uvedené typy adresace Vám mirNet nabízí a je pouze na Vás, kterou si vyberete.

Služba provozu domény je rozdělena na hostování domény na primárním a sekundárním DNS a diskovém prostoru pro provoz domény, kde jsou uloženy data www prezentace. V případě, že se rozhodnete používat doménu 2. řádu je nutná kontrola názvu domény, protože v Internetu samozřejmě může být pouze vždy jeden stejný nazev. Kontrolu lze provést na stránkách českého regulátora a registrátora domén 2. řádu pod doménou .cz a to u sdružení NIC na jeho stránkách. Ne vždy však mohou být technické termíny použité v celém procesu výběru, kontroly, registrace, aktivace domény zcela srozumitelné, aproto za Vás vše zdarma vyřídí naši pracovníci, které neváhejte kontaktovat k zodpovězení doplňujících informací.

V ceníku naleznete ceny hostování www prezentací na technických prostředcích mirNetu.

Po zavedení hostování www serveru Vám nabízíme tvorbu WWW stránek a prezentací a v neposlední řadě i možnost vedení svého vlastního Internetového obchodu.

Pro klienty, kteří se připojují k Internetu pomocí služeb mirNetu, je zdarma hostování www serveru pro způsoby adresace a) a b) (jak bylo výše uvedeno) s různýmy velikostmi diskového prostoru podle vybrané služby. Pro tyto uživatele, máme v nabídce různé druhy připojení do celovětové sítě Internet.